İngilizce Konuşmak İçin Kurları Öğrenin

Bireysel, şirketlere özel veya eğitim kurumları için verilen İngilizce eğitimler beş kura ayrılır. İngilizce konuşma kuru adı verilen seviyeler herkese uygun olan eğitimin verilebilmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Kişinin bildiklerinden aşağı veya yapamayacağı kadar zor bir programın uygulanması ihtiyaçlarını karşılayamayacağı gibi hiçbir fayda da sağlamayacaktır. İngilizce kurlar Elementary/başlangıç, pre-intermediate/orta seviyenin başı, intermediate/orta seviye, upper-intermediate/ileri seviye and/ve advanced/ileri seviye şeklinde belirlenmektedir. Her kur için belirli saat, test, konu ve sertifika içeriği bulunmaktadır. İlk kurda günlük konuşma kalıpları ile pratik ve gramer bilgilerine başlangıç yapılmaktadır. İkinci kurda ilk kurun üzerine yeni kelimeler ve gramer bilgileri eklenir. Zaman konularına başlangıç yapılır. Üçüncü kurda okuma, yazma, konuşma ve dinleme ağırlıklı tüm zaman yapıları öğretilir. Bu aşama adayın konuşma becerisinin üst seviyelere çıkması hedeflenir. Dördüncü kurda daha karışık cümle yapıları ve resmi yazışma becerileri geliştirilir. Beşince ve son kurda ise akademik düzeydeki sınavlara hazırlık yapılır. Bu kurda eğitim alan öğrencilerin düşüncelerini hızlı, akıcı ve doğru bir şekilde anlatması beklenir.

İngilizce konuşmadaki hız yeterli derecede kelime bilinmesi ile doğru orantılıdır. En Çok Kullanılan İngilizce Kelimeler öğrenilerek ilk aşamada belirli bir seviyede ve günlük İngilizce konuşulabilir. Kelime dağarcığının sürekli artırılması gerekmektedir. İnternet aracılığı ile pek çok yeni ürün bu konuda fayda sağlamamıza yardımcı olmaktadır. İstediğimiz zaman istediğimiz yerden İngilizce Türkçe sözlük seçenekleri ile yeni kelimeler öğrenmek için çalışmalar yapabiliriz. En Çok Kullanılan İngilizce Kelimeler arasında action/olay, after/sonra, age/yaş, ago/önce, always/her zaman, another/diğeri, answer/cevap, baby/bebek, beatiful/güzel, black/siyah, busy/meşgul, but/fakat car/araba, yellow/satı, eat/yemek, day/gün, sleep/uyumak, bus/otubüs, travel/seyahat, want/istemek, buy/satın almak, before/önce, lesson/ders, go/gitmek, you/sen, Exist /var olmak, live /yaşamak, stand /durmak, dayanmak gibi örnekler sayılabilir. Online olarak kelime egzersizleri yapmak bu konuda hız kazanmak ve başarılı sonuçlar elde etmek için çok önemlidir. İnternet zaman ve mekândan bağımsız eğitim programları sunarak pek çok avantaj sağlar. İnternetin faydalarından günümüzde her yerden ve her zaman diliminde güncel olarak faydalanabilmek mümkündür. Dil yaşayan bir olgudur ve zaman içinde gelişerek, değişir. Dil eğitiminin çok erken yaşlarda başlaması gereklidir. Dil öğrenilen bir ders değil, edinilen bir kültürdür.

Kararlı, azimli ve çalışkan bir kişinin İngilizce öğrenememesi için sebep yoktur. İnternet aracılığıyla online olarak vakit bulunan her zaman ve her yerde çalışmalarınıza devam edebilirsiniz. Kelimelerin ezberlenebilmesi kadar doğru telaffuz edilmesi de çok önemlidir. Yine online sitelerde kelimenin orijinal telaffuzu dinlenerek doğru bir şekilde kullanılması sağlanabilir. Öğrenilen yabancı dili akıcı bir şekilde kullanabilmek ve pratik olarak konuşabilmek için alınan eğitim kadar tekrarlar çok önemlidir. Bu çalışmaların bıkmadan usanmadan tekrarlanması, sosyal ortamlarda paylaşılması ve yabancı insanların olduğu ortamlarda kullanılması hedefe ulaşmakta faydalar sağlamaktadır. İngilizce bilmeyenlerin zaman kaybetmeden seçecekleri bir yöntemle dili öğrenmeye başlamaları gerekmektedir.bu makale sadece bir reklamdır.Teknogam adminleri reklam yayınlamaktan başka bir mesuliyet kabul edemez