Android’in iOS’tan Daha iyi Olduğunun Kanıtları

Android’in iOS’tan Daha iyi Olduğunun Kanıtları


Merhaba Dostlar , En popüler ve en çok kullanılan iki işletim sistemi arasında defalarca kalanlardansanız bu yazımızı mutlaka okumalısınız. Tarafsız bir karşılaştırmayla tamamen gerçeklere dair Android’in iOS’tan daha iyi olduğunu sizlere açıklamaya çalışacağım.

  • Öncelikle Android’in daha özgür bir işletim sistemi olduğunu söylemeliyim.Bluetooth ile kendi cinslerinden başka cihaza bağlanmayan bir işletim sistemi nasıl iyi olabilir? Apple burada resmen ırkçılık yapmış.
  • Gelelim bir diğer konuya Android’de farklı cihaz seçenekleri var. Mesela siz daha önce hiç İos işletim sistemini kullanan bir Sony, Asus, Samsung gibi markalar gördünüz mü? Ancak Android sistemi birçok markada kullanılıyor. Bu da sizin seçecegınız cihazları arttırıyor. Eğer İos sistemi kullanmak isterseniz iPhone marka cihaz almak zorundasınız. Sadece iPhone...
  • Android cihazlar daha uygun fiyata satılıyor. Apple’ın ise her cihazı normal bütçelerin üzerinde ve pahalıdır. Özellikle son çıkan modeller haddinden daha fazla pahalı. Bu nedenle herkesin cebine uygun değil. Oysa Android işletim sistemi kullanmak isteyenlere birçok uygun fiyatlı cihaz var.
  • Android cihazlarda launcher uygulamaları kullanıp görüntüyü istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Ancak Apple’da böyle bir durum yoktur. Apple’ın sisteminde ben ne dersem onu yapacaksınız mantığı var. Adeta Apple kullanıcılarına bir köle muamelesi yapmaktadır. Android’de ise Google Play’den bir sürü launcher uygulaması indirebilirsiniz.Ayrıca her android cihazının arayüzü farklıdır buda sizin için daha çok çeşit demek..
  • Bununda ötesine geçelim android cihazlarda root dediğimiz yöntemle cihazınızda birçok farklı kişiselleştirme yapabilirsiniz ve telefonunuza tam erişim saglarsınız
  • Android’de daha fazla ücretsiz uygulama bulabilirsiniz. Evet, Apple’ın mağazası da bol uygulamalı, ancak Adnroid kadar değil ve bazı uygulamalar Android’de bedava olmasına rağmen iOS’ta ücretli olarak sunulmaktadır.
Bu Makalemde android ve ios işletim sistemlerini aklıma gelen özelliklerle karşılaştırdım.Dilesek bu örneklerden daha bir sürü bulabiliriz.Eğer özgür takılmayı sevıyorsanız kesinlikle androidi tercih etmelisiniz. :)