Paypal Türkiye Hizmeti Bitiyor!

Paypal Türkiye Hizmeti Bitiyor!


Merhaba Teknogam Takipçileri,

Bildiğiniz gibi Online para göndermenizi ve almanızı sağlayan Paypal'ın nakit kart hizmetinin sona ereceğinden daha önce bahsetmiştik bunun ardından bir haber daha geldi ve Paypal Türkiye faaliyetlerinin tamamen sona ereceğini ögrendik.


Dünyanın en büyük online ödeme şirketlerinden PayPal, Şirketin dün Türkiye sayfasından yaptığı açıklamayla duyurduğu karar, 6 Haziran 2016’dan itibaren geçerli olacak. 

PayPal, resmi açıklamasında kararın arkasında BDDK’nın şirketin lisans başvurusunu reddetmesi olduğunu belirtiyor. Normal koşullar altında lisans başvurusunun reddedilmesinin bu tip bir karar için yeterli olup olmadığı sorusuna ek olarak, şirketin açıklaması “ilgili kurumun Türkiye’deki faaliyetlerini durdurma talimatı üzerine” şeklinde devam ediyor. Cümle seçiminin dikkat çekici olduğuna şüphe yok ancak PayPal tarafından bize iletilen açıklamada daha net bir ifadeyle: “Türkiye’de ödeme faaliyetlerinde bulunmak için yaptığımız lisans başvurusunun BDDK tarafından reddi nedeniyle faaliyetlerimizi durdurmaktan başka bir seçeneğimiz 
bulunmamaktadır” deniliyor.

Hepimizin Bir şekilde kullandıgı Paypal malesef Türkiyede tamamen faaliyetlerini durduracak.Paypal tarafından bize gönderilen iletide gerekli izinlerin alınıp gelecekte yeniden hızmet verme çalışmalarımız sürecek deniyor.Bakalım tekrar paypal bizlerle buluşacakmı ? buna ilerki zamanlarda şahit olacagız.
Paypal hesaplarınızda bulunan paraları banka hesabınıza göndermenizi tavsiye ederiz.