Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?


Bilgisayar Edinirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Merhaba Teknogam Takipçileri bugün, bilgisayar alırken hangi husulara özen göstermeliyiz bunlara değinelim...
Sürekli olarak yenisinin üretildiği bilgisayar teknolojisinde ki hıza yetişmek oldukça güç hale geldi. Gelişen teknolojiyle birlikte geliştirilen programlar, oyunlar o oranda gelişme gösteriyor  ve mevcut bilgisayarlarımız yeni sürüm oyun ve programları çalıştırmakta yetersiz kalıyor. Bu sebepten hemen hemen herkes yeni bilgisayar arayışına giriyor zaman zaman. Yeni aldığımız bilgisayarı ortalama 2-3 yıl kullanacağımızı varsayarsak seçimimizi doğru yapmamız gerekir. Bazı tanıtımlarda önerilen konular şunlardır.
Alacağınız cihazın bölgenizde yetkili servisleri olmasına,
Yedek parçasının olmasına,
Düşük maliyetli olmasına ve belli bir kaliteye sahip olmasına,
Kullanımınıza uygun parça ve donanıma sahip bir ürün olmasına,
Yukarıda bahsedilen unsurların olmasını öne sürerler fakat onlardan önce kalitesine bakılmasınıda biz öneriyoruz ki bilgisayarın özelliklerinden ve kalitesinden çok bizim ülkemizde daha önceleri fiyatına bakılıyordu. Günümüzde buna dahada dikkat edilsede tam olarak halkımız malesef bilgi sahibi değil. Masa üstü alacaksanız hazır bir markaya değil toplama olarak almaya özen gösterin.Çünkü toplama bılgısayar parçalarını kullanımınıza göre rahatlıkla seçebilirsiniz ve daha saglıklı bir ürün performansı alırsınız.Bilgisayarınıza en az 8gb ram ve en az 2gb harici ve paylaşımsız ekran kartı bulunması sizi 2-3 yıl goturmesını saglar.Notebooklarda ise tavisyemiz markalara aldanmamanız ve uygun fiyatlı yuksek donanıma sahip ürünlere yönelmeniz boylelıkle dogru kararı verebılırsınız.Eğer bir oyuncu iseniz kesinlikle masaüstü bilgisayar tercih edin daha sonra sıkıntı yaşamamak adına ...eger iş ve program için kullanacaksanız ortalama bır sısteme sahıp bılgısayar veya notebook sizi rahatlıkla idare edecektir. 
Önerilerimiz bu kadar, laptop için marka olarak Lenovo,Asus ve Dell markalarını önerebiliriz.Bu markalar kalite,saglamlık ve fiyat anlamında iyidir.Masaüstünde ise dedigimiz gibi tek markaya ait bir kasa yerine toplama pc ler sizin için daha dogru bir seçimdir.

2 yorum

yorum
Fatih Yaman
admin
3 Mayıs 2016 19:14 ×

monster nasıl sizce

Reply
avatar
3 Mayıs 2016 19:18 ×

Öncelikle yorumunuz için teşekkürler .Oyun bilgisayarı almak istıyor ve özelliklede notebook olsun diyorsanız tabikii imkanınızda varsa msi ve monster markalarını düşünebilirsiniz.

Reply
avatar