Aliexpress-Gümrüge Takılmadan Telefon Almak

Merhaba teknogam takipçileri bu yazımızda aliexpress'ten gümrüge takılmadan nasıl telefon alabileceğimizden bahsedeceğiz.

Çoğu kişi mutlaka yurtdışı sitelerden, ülkemize göre daha ucuz olduğu için telefon almayı düşünmüştür.Fakat biliyorsunuz ki bu ürünler gümrükten geçirilmiyor ve satıcıya geri gonderılıyor.

Zaman içerisinde çindeki satıcılar bu gumruk sorunları için ; paketlemeyi 2 parçaya bölmek,üzerinde düşük fiyat girmek,mp3 player yazmak vs. gibi çözümler uretmeye çalıştılar.
Çok nadirde olsa şans eseri birçok telefon bugune kadar gümrükten geçerek alıcılara ulaştı.


Aliexpresste bir satıcı gümrük sorununu tamamen ortadan kaldırmış.Türkiye'den anlaştıgı bır fırmaya cihazları gonderıyor onlar aracılığıyla ise almak isteyenlere ulaştırıyor.Kısacası ürünleri türkiye deposundan yolluyor.Böylece gümrük vs uğraşmadan almak istediğiniz telefon size 1 hafta içinde ulaşıyor.Aliexpresste 2RTRADE adlı satıcıdan TR DEPOT ibaresi yer alan tüm cihazları satın alabilirsiniz.Ayrıca cihazda çıkacak her türlü sorunda dispute açarak para iadesi talep edebiliyorsunuz.Eğer Aliexprestten telefon alma gibi bir düşünceniz varsa kesinlikle bu satıcıyı öneriyoruz.Sormak istediklerinizi yorum olarak yazabilirsiniz... :)

6 yorum

yorum
6 Ağustos 2017 16:38 ×

Bizzat aldık ve sorunsuz kullanıyoruz zaten bilgimiz dışında ıcerık uretmıyoruz :)

Reply
avatar
12 Ağustos 2017 14:45 ×

peki imei atma nasıl oluyor onlar türkiye kayıt yaptırıyormu bz evde kendimizmi atıyoruz ona göre 3310 arıyacam :) peiK granti veriyormu

Reply
avatar
12 Ağustos 2017 20:22 ×

satılan çogu cıhazın ımeı atma yontemlerı var netten araştırıp ogrendıkten sonra gonul rahatlıgı ile sipariş edeblrsınız

Reply
avatar
polat
admin
9 Şubat 2018 01:26 ×

bu ibaredeki kişi Türk mü admin çünkü bi derdimizden o anlar

Reply
avatar
9 Şubat 2018 22:34 ×

türk deil fakat turkıyedekı depo olarak kullandıgı yer turk voyyo teknoloji diye gecıyor

Reply
avatar